• Projektor MITSUBISHI ELECTRIC XD530E

Symbol: XD530E
Technologia DLP
Zapytaj o możliwość zamówienia!
5577.00
Wysyłka w ciągu Na zamówienie
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty po przedpłacie 0
Odbiór osobisty 0
Darmowa wysyłka UPS 0
Kurier UPS (Pobranie) 25
Dostępność Zapytaj nas o dostępność 22 560 00 00
Zostaw telefon

Mitsubishi XD530E to wysokiej klasy projektor kompatybilny z HDTV, który sprawdzi się idealnie zarówno w nowoczesnym biurze jak i w domu. Przemyślana budowa i wyjątkowo intuicyjne menu oraz rozmieszczenie przycisków sterujących wpływa na wyjątkową łatwość obsługi. Wbudowana antena WiFi i terminal RJ45 pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie danych z komputera do projektora.

Projektor korzysta z technologii BrilliantColor, która pozwala na wyświetlanie obrazu o podwyższonej jasności z dużą głębią kolorów. Udoskonalone, sześciosegmentowe koło kolorów zapewnia naturalne barwy i przejścia tonalne w każdym trybie pracy. XD530E charakteryzuje się jasnością 3000 ANSI lumenów i kontrastem 2000:1, rozdzielczością podstawową XGA (1024 x 768 pikseli). Projektor może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczości do SXGA (1280x1024 pikseli). Użytkownik może wybrać ustawienie wyświetlania obrazu w formatach: natywnym 4:3 lub 16:9. Obraz wyświetlany jest na ekranie o wielkości od 40 do 300 cali. W zestawie jest pilot zdalnego sterowania oraz poręczna torba ułatwiająca przenoszenie. Jedną z najważniejszych funkcji jest cyfrowa korekcja keystone (w pionie), czyli cyfrowa korekcja trapezoidalna pozwala zredukować trapezowe zniekształcenie obrazu, które jest spowodowane przez ustawienie projektora w pozycji innej niż prostopadłe do ekranu.

Zaawansowana konstrukcja obudowy w znacznym stopniu eliminuje hałas powstający podczas pracy wentylatorów: redukuje go do poziomu zaledwie 30dB. Tak niski poziom hałasu osiągnięto między innymi dzięki specjalnej konstrukcji kanałów doprowadzających i odprowadzających powietrze. Wbudowana osłona lampy w górnej części korpusu, pozwala na szybka i łatwą jej wymianę bez konieczności demontażu projektora np. w sytuacji kiedy jest on zamontowany na ścianie. Specjalna, bezfiltrowa konstrukcja obudowy zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza projektora. Dostęp do projektora może być chroniony hasłem.

Specyfikacja techniczna:

*
Technologia: DLP.
* Wbudowana antena WiFi i terminal RJ45.
*
Rozdzielczość podstawowa: XGA (1024 x 768).
*
Rozdzielczość maksymalna: SXGA (1280 x 1024).
*
Jasność: 3000 ANSI lumenów.
*
Kontrast: 2000:1.
*
Wielkość obrazu 40 - 300 cali.
*
Kompatybilność video: NTSC / NTSC 4.43 / PAL (including PAL-M, N) / SECAM / PAL-60, Component Video: 80i/p(525i/p), 576i/p(625i/p), 720p(750p), 1080i(1125i 60Hz), 1080i(1125i 50Hz).
* Wejścia: RGB: mini D-sub 15pin x 2, DVI-D, PC Audio: Stereo mini jack (3.5mm) x 1,Video ; RCA x 1 + S-VIDEO x 1, Video Audio: RCA jack (L/R) x , WiFi.
*
Format obrazu 4:3 (podstawowy), 16:9 (możliwy).
*
Źródło światła: 280W, lampa VLT-XD520LP.
* 6 segmentowe koło kolorów.
* Waga: 3.4 kg.


Obecnie na rynku dominują projektory multimedialne wykonane w technologii DLP (Digital Light Processing), która została stworzona przez firmę Texas Instruments i stała się konkurencją dla technologii LCD. Gwarantuje doskonałą ostrość i kontrast obrazu, wysoką wierność odwzorowania barw oraz minimalny spadek nasycenia barw w miarę upływu czasu użytkowania projektora. Podstawową częścią układu DLP jest chip DMD (Digital Micromirror Device), który składa się z ok. 500 tys. ruchomych mikroluster. Służą one do odbijania światła żarówki, zaraz po przetworzeniu przez procesor w projektorze sygnału z komputera lub video na sygnał cyfrowy. Jedno mikrolustro to jeden piksel obrazu. Za odpowiedni kolor piksela jest odpowiedzialny trójkolorowy filtr kołowy (RGB) lub układ pryzmatów. W ostatnim czasie zaczęto stosować w projektorach układ pamięci DDR (Double Data Rate), który ze względu na szybkość pozwala uzyskać bardziej stabilne, ostrzejsze obrazy, charakteryzujące się niespotykanym dotąd współczynnikiem kontrastu (1000:1, a nawet 2000:1).

Kontrastem określa się stosunek natężenia światła w miejscach o maksymalnej i minimalnej jasności np. różnica między czarnymi i białymi miejscami na wyświetlanym obrazie. Większy kontrast pozwala na dokładniejsze odwzorowanie barwy na obrazie projekcyjnym i bardziej naturalnej projekcji. W najnowszych projektorach uzyskiwane są bardzo wysokie wartości kontrastu (w LCD 700:1, w DLP 2000:1).

Co wyróżnia technologię DLP od LCD?

*
pełne cyfrowe przetwarzanie pozwalające wyświetlić bardzo ostre, wysokiej jakości obrazy z szerokim pasmem odcieni szarości i wiernie odwzorowanymi kolorami.
* bezgłośna praca.
*
większa wydajność, ponieważ DLP bazuje na zjawisku odbijania światła przez chip DMD (ponad 60% wydajności) i nie wymaga spolaryzowanej wiązki światła jak w przypadku LCD.
*
minimalne odległości pomiędzy lusterkami, które wpływają na to, że wyświetlany obraz jest jednolity, posiada wyższa postrzegalną rozdzielczość.
*
współczynnik wypełnienia obrazu wynosi w przypadku DLP ok. 90% podczas gdy dla technologii opartej na LCD maksymalnie 70%.
*
przeprowadzone testy dowiodły, że technologia DLP jest niezawodna (średni czas bezawaryjnej pracy układu DMD wynosi ponad 100 000 godzin, okres wytrzymałości wyniósł wg testów ponad 20 lat).
*
DLP pozwala zaoszczędzić nawet do 33% żywotności żarówki (około 3000 godzin w trybie ekonomicznym Eco - 80% mocy i jasności lampy) w porównaniu do technologii LCD.

Projektor multimedialny to doskonałe narzędzie wykorzystywane do prezentacji podczas przedstawiania ofert, szkoleń, targów, seminariów, konferencji, ale również stosowane do rozrywki np. do wyświetlania obrazów w barach, dyskotekach lub coraz częściej jako kino domowe. Projektor umożliwia wyświetlanie na ekranie m.in. zdjęć, filmów lub innych obrazów multimedialnych. Największą zaletą projektora jest możliwość ustawienia go z dala od ekranu (zazwyczaj 1-10 m) i wyświetlania obrazów o przekątnej od kilkudziesięciu do kilkuset cali (do ok. 8 metrów). Aby obraz mógł być wyświetlany na ekranie potrzebne jest do tego urządzenie, z którego będzie można przesyłać dane np. komputer, DVD, kamera.


Historia japońskiego koncernu Mitsubishi sięga roku 1870. Obecnie koncern tworzy 40 niezależnie działających spółek, wśród których wyróżnia się Mitsubishi Electric (od 1921 roku), która oferuje m.in.: elementy elektroniczne, systemy klimatyzacji, urządzenia i systemy audiowizualne, sprzęt komputerowy, urządzenia automatyki przemysłowej, elektronika domowa.

  • Ostatnio oglądane produkty